اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

دانستنی های جنسی, سلامت جنسیدر 19 سپتامبر 2022

مشکلات جنسی در روابط زناشویی تأثیر بسیار مخربی دارد. زود انزالی در مردان نیز یکی از این مشکلاتی است که به راه‌های درمان و پیشگیری از وقوع آن باید پرداخت. همان‌طور که می‌دانید محصولات مختلفی از جمله ژل، کرم، اسپری و قرص برای درمان موقت زود انزالی در بازار وجود دارد. در این بین به دلیل تأثیر اسپری تاخیری، این محصول جز محبوب‌ترین‌ها است. دلایل زیادی نیز وجود دارد که این میزان محبوبیت را توجیه می‌کند؛ اما سوالاتی که برای مصرف‌کنندگان این محصول مطرح است، این است که مدت زمان تأثیر اسپری تاخیری چقدر است یا اسپری تاخیری چقدر تأخیر ایجاد می‌کند؟ این سؤال‌ها همواره برای افرادی که در دفعات متعدد از اسپری تاخیری استفاده می‌کنند و یا قصد خرید اسپری تاخیری را دارند مطرح می‌شود. سوالاتی که پاسخ آن‌ها می‌تواند در انتخاب راه درمان بهتر برای زود انزالی و یا خرید یک اسپری تاخیری موثرتر به افراد کمک کند.

اسپری تاخیری واقعاً تأخیر ایجاد می‌کند؟

معمولاً اکثر مردان اسپری تاخیری را با لیدوکائین می‌شناسند. برخی افراد نیز در واقع از اسپری لیدوکائین به عنوان اسپری تاخیری استفاده می‌کنند؛ اما بهتر است بدانید اسپری تاخیری انواع متفاوتی دارند که درصد لیدوکائین نیز در آن‌ها متفاوت است. در واقع با پیشرفت علم در زمینه مشکلات جنسی، محصولات جدیدتر با عوارض کم‌تر و تأثیر بیشتر روانه بازار شده است. لیدوکائین ماده‌ای است که برای بی‌حس کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدت زمان تأثیر اسپری تاخیری بر پایه لیدوکائین است که با بی‌حس کردن آلت تناسلی مردان و از بین بردن حساسیت سر آلت، به افزایش زمان انزال مردان کمک می‌کند؛ اما برخی از برندها اسپری تاخیری گیاهی ارائه می‌دهند که بر پایه لیدوکائین نیست و در آن‌ها از گیاهانی مانند جنسینگ استفاده می‌شود. این نوع اسپری‌ها میزان حساسیت آلت تناسلی را کاهش و زمان انزال را افزایش می‌دهند.

برای این که بفهمید واقعاً اسپری تاخیری چقدر تأخیر ایجاد می‌کند؟ بهتر است با نحوه مصرف درست آن نیز آشنا شوید. طریقه مصرف درست را که بر روی بسته‌بندی محصول قرار دارد بخوانید.

تأثیر اسپری تاخیری روی بدن

برخی از افراد که از اسپری تاخیری برای برطرف کردن زود انزالی استفاده می‌کنند، از این که چرا این اسپری‌ها تأثیر به موقع ندارند و یا برای شریک جنسی آن‌ها ایجاد مشکل می‌کنند شاکی هستند. باید گفت در واقع این مشکلات به خودی خود مربوط به اسپری تاخیری و تأثیر آن بر روی بدن نیست. بلکه این مصرف نادرست آن است که مشکلات این چنینی را پدید می‌آورد. برای این که بفهمیم واقعاً اسپری تاخیری چقدر تأثیر دارد به نحوه درست مصرف کردن این محصول دقت کنید.

  1. اسپری تاخیری باید حدود 5 تا 15 دقیقه قبل از نزدیکی بر روی آلت تناسلی اعمال شود. البته این مدت زمان بستگی به برند محصول دارد که البته بر روی انواع اسپری تاخیری زمان درست استفاده از آن نوشته شده است.
  2. در هر بار استفاده از اسپری تاخیری آن را بیش از 3 بار اسپری نکنید. استفاده بیش از حد از اسپری تاخیری در یک بار استفاده می‌تواند لذت رابطه جنسی را به طور کلی از بین ببرد.
  3. ناحیه درست را مورد هدف قرار دهید. برای این که اسپری تاخیری بیشترین تأثیر خود را داشته باشد. مهم است که آن را روی درست‌ترین ناحیه آلت تناسلی اسپری کنید.
  4. بهتر است پس از اعمال اسپری و قبل از نزدیکی آلت را با آب ولرم و یا دستمال از اسپری پاک کنید.

اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

افرادی که از اسپری تاخیری استفاده می‌کنند سه دسته هستند. افرادی که بعد از دوران بلوغ با مشکل زود انزالی جدی رو به رو هستند، افرادی که زود انزالی گذرا را تجربه می‌کنند و افرادی که صرفاً قصد دارند رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشند. برای این که بفهمیم اسپری تاخیری چقدر تأثیر دارد به سراغ تحقیقات بر روی گروه اول می‌رویم. تحقیقات توسط پزشکان بر روی تأثیر اسپری تاخیری بر روی افرادی که از زود انزالی طولانی مدت رنج می‌برند انجام شده است. در نتیجه این تحقیقات به وضوح دیده می‌شود که افراد با زمان ارگاسم زیر یک دقیقه پس از استفاده سه ماه از اسپری تاخیری به زمان ارگاسم 4 دقیقه رسیدند. در این تحقیقات علاوه بر زمان انزال، میزان لذت از رابطه جنسی در هر دو طرف نیز افزایش یافته است.

کلام آخر

برای این که دقیق‌تر به سؤال این که تأثیر اسپری تاخیری چقدر است؟ پاسخ دهیم، بهتر است به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از افراد فکر می‌کنند مدت زمان تأثیر اسپری تاخیری زود هنگام است و استفاده از این محصول در طولانی مدت عوارض آن را افزایش می‌دهد. در صورتی که این باور غلط است. با وجود برندهای معتبری که همه جزییات محصول و عوارض احتمالی آن را شرح داده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *