داروخانه آنلاین

تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی

تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی؛ کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

فهرست مطالبی که در این مقاله می‌خوانید.

اگر برای ریکاوری بهتر و عضله سازی بیشتر سری به بازار مکمل‌های ورزشی زده باشید، حتما با مکمل‌های پروتئین وی و کازئین مواجه شده اید. تنوع پودرهای پروتئینی بسیار زیاد بوده و افراد با انگیزه‌های مختلفی آنها را خریداری می‌کنند. در میان این مکمل‌های انبوه کازئین و پروتئین وی (آب پنیر) از شهرت زیادی برخوردار هستند که البته با وجود داشتن منشأ مشترک (شیر گاو) تفاوت‌های چشمگیری دارند. درک تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی به انتخاب و نحوه مصرف صحیح این مکمل‌ها کمک می‌کند. مثلا اگر به خوبی تفاوت بین مکمل وی و کازئین را بدانید، هیچ گاه از کازئین به دلیل جذب دیر هنگام آن، به عنوان منبع پروتئینی پس از تمرین استفاده نخواهید کرد. در این بخش از مجله دراکت ضمن بررسی فرق پروتئین کازئین و پروتئین وی، به مزایای مصرف هریک از آنها خواهیم پرداخت.

پروتئین کازئین چیست؟

شیر گاو منشأ مشترک پروتئین‌های وی و کازئین است. تقریبا ۸۰ درصد شیر گاو را پروتئین کازئین تشکیل داده و همان چیزی است که موجب رنگ سفید شیر می‌شود. برای اینکه بتوان پروتیین کازئین را از شیر جدا کرد، باید شیر گاو بدون چربی را با پنیر مایه عمل آوری نمود تا ته نشین شود. سپس این پروتئین را خشک نموده و به صورت پودر در می‌آورند تا به شکل مکمل به فروش برسانند. علاوه بر شیر گاو، شیر گوسفند و گاو میش نیز حاوی مقادیر زیادی کازئین است. مکمل کازئین حاوی مقادیر قابل توجهی اسید آمینه‌های ضروری، غیر ضروری و شاخه دار است. این پروتئین دیر هضم است و معمولا به عنوان یک مکمل پیش از تمرین استفاده می‌شود. با مصرف مکمل کازئین تا ساعت‌ها احساس گرسنگی نکرده و پروتئین مورد نیاز بدنتان تامین خواهد شد.

پروتئین وی چیست؟

حدود ۲۰ درصد از پروتیین شیر گاو را پروتئین وی تشکیل می‌دهد که به «پروتئین سریع» معروف است. اسید آمینه‌های تشکیل دهنده وی به سرعت جذب بدن شده و حداکثر تا ۹۰ دقیقه در جریان خون در دسترس است. این پروتئین معمولا پس از اتمام تمرینات سخت ورزشی توصیه می‌شود؛ چرا که هم به سرعت پروتئین از دست رفته بدن جایگزین شده و هم بدن به خوبی تجدید قوا می‌کند. علاوه بر اختلاف در سرعت جذب، طعم و بو یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های پروتئین کازئین و پروتئین وی هست. پروتئین وی نسبت به کازئین با مایعات بیشتری قابلیت ترکیب داشته و به همین دلیل با استقبال ورزشکاران روبرو می‌شود. البته در حالت کلی پروتیین وی نسبت به کازئین طعم و بافت بهتری دارد.

بیشتر بخوانید  پروتئین وی چیست؛ موارد مصرف و عوارض آن

تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی

پروتئین وی و کازئین دو تا از پرطرفدارترین مکمل‌های ورزشی هستند. هر دوی اینها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به واسطه وجود اسید آمینه‌های شاخه دار BCAA به پرورش عضلات بزرگ و قدرتمند کمک می‌کنند. با این حال تفاوت بین مکمل وی و کازئین کم نیست. این تفاوت‌ها عبارتند از:

  • پروتئین کازئین کندتر از پروتئین وی جذب بدن می‌شود: سرعت جذب مهم‌ترین فرق پروتئین کازئین و پروتئین وی می‌باشد. معمولا آمینو اسیدها پس از مصرف کازئین ۴ الی ۵ ساعت در جریان خون باقی می‌مانند؛ این در حالیست که حداکثر زمانی که پروتئین وی در خون باقی می‌ماند ۹۰ دقیقه است. به دلیل همین تفاوت در سرعت هضم و جذب توصیه می‌شود که پروتئین کازئین را شب‌ها قبل از خواب مصرف کنید، در حالیکه زمان ایده آل برای مصرف پروتئین وی پس از تمرینات است تا بازسازی و ترمیم عضلات در سریع‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد.
  • پروتئین وی نسبت به کازئین تاثیر بیشتری در عضله سازی دارد: علاوه بر سرعت جذب بالا که پروتئین وی را به یک گزینه مناسب برای عضله سازی تبدیل می‌کند، ترکیبات آن نقش موثرتری در سنتز عضلات دارد. لوسین نوعی آمینو اسید شاخه دار است که فرآیند ساخت عضله را به سرعت آغاز می‌کند. این اسید آمینه به وفور در ترکیبات پروتئین وی یافت شده و از این نظر مکمل وی نسبت به کازئین در فرایند تحریک و رشد عضلات موثرتر است.

خرید پروتئین وی کاله

ترکیبات مفید در پروتئین وی و کازئین

مکمل وی و کازئین از لحاظ ترکیبات مختلف و درصد اسید آمینه‌های به کار رفته با یکدیگر تفاوت‌های ویژه‌ای دارند.

در حالیکه بخش عمده‌ای از پروتئین وی را لوسین، ایزو لوسین و والین تشکیل می‌دهند، کازئین حاوی مقادیر زیادی هیستیدین، متیونین و فنیل آلانین است. اما در مورد ترکیباتی غیر از اسید آمینه‌ها چطور؟

واقعیت این است که هم مکمل کازئین و هم پروتئین وی حاوی ترکیبات دیگری هستند که برای بدن بسیار مفیدند؛ مثلا پپتیدهای زیست فعال به کار رفته در کازئین به طرز چشمگیری بر سلامت سیستم ایمنی و گوارش بدن تاثیر گذارند. برخی از این پپتیدهای زیست فعال با کاهش فشار خون، به سلامت قلب شما کمک می‌کنند یا برخی دیگر فرآیند هضم مواد معدنی همچون کلسیم و فسفر را آسان می‌کنند.

ایمونوگلوبین‌ها از دیگر ترکیبات مفید به کار رفته در پروتیین وی هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. این پروتئین‌های فعال علاوه بر خاصیت ضد میکروبی، دارای اثر آنتی اکسیدانی هم می‌باشند که مانع از رشد تومورها و سرطان می‌شوند.

مزیت وجود پروتئین در رژیم غذایی شما

حضور پروتئین‌ها به عنوان نوعی بلوک ساختاری سلول‌ها و بافت‌های مختلف بدن، ضروری است. این درشت مغذی‌ها فواید بی‌شماری برای بدن دارند؛ از جمله:

  • با خوردن پروتئین بیش از سایر مواد غذایی دیگر احساس سیری می‌کنید.
  • هرچه مصرف پروتئین بیشتر باشد، ساختار عضلانی بیشتر و قدرتمندتری خواهید داشت.
  • بدون حضور پروتئین‌ها خبری از ساختارهای حیاتی همچون آنریم‌، پادتن‌ و انتقال دهنده نخواهد بود.
  • مصرف پروتئین در تنظیم سطح قند خون، بخصوص در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ موثر می‌باشد.
  • مصرف پروتئین، صرف نظر از اینکه از چه منبعی باشد در کاهش فشار خون موثر است.

جمع بندی

تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی دغدغه اصلی ورزشکارانی است که می‌خواهند بهترین انتخاب را در میان مکمل‌های پروتئینی داشته باشند. کازئین و وی هر دو از شیر مشتق می‌شوند و از لحاظ ارزش غذایی بسیار غنی هستند. مهم‌ترین فرق پروتئین کازئین و پروتئین وی در سرعت هضم و جذب آنهاست. هرچقدر پروتئین وی سریع به جریان خون اضافه می‌شود، کازئین دیر جذب بوده و حدود ۳ الی ۴ ساعت بعد از مصرف برای بدن قابل استفاده است. دراکت مکمل کازئین و مکمل وی را در برندهای مختلف ارائه می‌دهد و شما می‌توانید بسته به اینکه با چه هدفی از مکمل‌های پروتئینی استفاده می‌کنید، هر یک از آنها را انتخاب نمایید. البته تفاوت بین مکمل و کازئین فقط به نوع اسید آمینه‌های آنها محدود نمی‌شود. در حالیکه ترکیبات زیست فعال به کار رفته در مکمل کازئین به کاهش فشار خون و سلامت قلب کمک می‌کنند، پروتئین‌های فعال موجود در مکمل وی در کاهش خطر ابتلا به سرطان و افزایش جذب آهن موثرند. ضمنا اگر طعم و بافت مکمل برایتان بسیار مهم است، بهتر است کازئین را فراموش کنید! مکمل وی علاوه بر اینکه به خوبی با مایعات مختلفی ترکیب می‌شود، طعم و بافت بهتری دارد.

اشتراک‌گذاری مطلب:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا