کاندوم خاردار چیست؟ هرآنچه باید در مورد آن بدانید

کاندوم خاردار چیست؟ هرآنچه باید در مورد آن بدانید

دانستنی های جنسی, سلامت جنسیدر 11 جولای 2022

یکی از ابزارهای جنسی که به منظور پیشگیری از بارداری و یا بیماری‌های مقاربتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاندوم خاردار است. این کاندوم با قرار گرفتن بر روی آلت جنسی مردان، از تماس مستقیم در حین رابطه جلوگیری و احتمال انتقال بیماری و بارداری را به شدت کاهش می‌دهد. نوع خاردار این محصولات از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر موارد برخوردار است. زیرا سبب ایجاد لذت بیشتر در مردان و زنان می‌شود. انواع مختلف این محصولات تولید و در جنس‌ها، مدل‌ها و روکش‌های مختلف عرضه می‌شوند. مزایا و عوارضی نیز بعد از استفاده از کاندوم خاردار متوجه فرد می‌شود که استفاده درست از آن، باعث کاهش عوارض و افزایش مزایا می‌گردد. در این مقاله به صورت مفصل این نوع کاندوم را بررسی و نقاط ضعف و قوت آن را نسبت به انواع دیگر کاندوم‌ها بیان می‌کنیم.

کاندوم خاردار چیست؟

در پاسخ به سؤال که کاندوم خاردار چیست باید گفت یکی از انواع کاندوم‌ها است که برای مراقبت‌های جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کاندوم‌ها به دلیل شکلی که دارند، کاربرد بیشتری داشته و محبوبیت زیادی نیز بین خانم‌ها و آقایان دارند. غیر از اینکه استفاده از آن‌ها باعث می‌شود تا بیماری‌های مقاربتی مانند زگیل تناسلی، تبخال، بیماری‌های عفونی، آلرژی و حساسیت‌های پوستی و … منتقل نشود، بلکه مانع بزرگی برای بارداری ناخواسته نیز محسوب می‌شوند. انواع مختلف این کاندوم‌ها تولید می‌شوند که هم مناسب مردان هستند و هم برای خانم‌ها کاربرد دارند. کاندوم‌هایی که برای زنان تولید می‌شوند، در داخل واژن قرار گرفته و از ایجاد رابطه مستقیم جلوگیری می‌کند.

نوع مردانه این کاندوم‌ها نیز دارای برجستگی‌ها و خارهایی است که اندازه‌های مختلف دارند. نوع درشت و ریز آن‌ها کاربرد مختلفی دارد و برای افراد مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرچه خارهای تعبیه شده درشت‌تر باشند، احتمال تحریک جنسی بالاتر و در نتیجه لذت بیشتری از رابطه خواهید برد.

انواع کاندوم خاردار

کاندوم‌های خاردار دارای مدل‌ها و شکل‌های مختلفی هستند که با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، کاربرد مشخصی نیز خواهند داشت. در این قسمت به بررسی انواع آن‌ها می‌پردازیم:

کاندوم خاردار معمولی

یکی از ساده‌ترین و کم عارضه‌ترین نوع کاندوم‌های خاردار، کاندوم خاردار معمولی می‌باشد که دارای برجستگی‌های ریزی روی آن است. همچنین در تولید آن از روان کننده نیز استفاده شده تا بتواند لذت رابطه جنسی را بالاتر ببرد. این کاندوم‌ها را می‌توان به راحتی استفاده و از مزایای آن بهره برد.

کاندوم خاردار فانتزی

این کاندوم‌ها حالت فانتزی و عروسکی دارند. در نتیجه برای ایجاد تنوع و جلوگیری از یکنواختی در استفاده از کاندوم خاردار مناسب هستند. استفاده از آن‌ها به دلیل تنوعی که در طرح‌ها و شکل آن‌ها وجود دارد، باعث ایجاد هیجان بیشتر می‌شود. این کاندوم‌ها باعث می‌شوند تا آلت تناسلی بزرگتر از اندازه واقعی خود نشان داده شده و رابطه متفاوتی را تجربه خواهید کرد. هرچند ممکن است عوارض بیشتری نسبت به نوع ساده خود نشان دهند.

کاندوم خاردار ژله‌ای

شاید در اولین نگاه این سؤال پیش آید که نوع ژله‌ای کاندوم خاردار چیست؟ باید گفت این کاندوم‌های ژله‌ای یا سیلیکونی نسبت به سایر موارد دارای مزایای زیادی هستند. از جمله قابلیت شستشو و استفاده مجدد از آن یکی از این مزایا به شمار می‌روند. البته این شستشو باید با دقت بیشتری انجام شود، زیرا عدم توجه به آن باعث بروز عفونت‌های قارچی و مشکلاتی از این قبیل می‌شوند. همچنین این کاندوم برای افرادی که آلت تناسلی کوچک‌تری دارند، یا خانم‌هایی که به تازگی زایمان کرده‌اند، بسیار مفید و گزینه مناسبی است.

کاندوم خار درشت

این نوع از کاندوم‌ها دارای برجستگی‌های بزرگ‌تری نسبت به انواع ساده خود هستند. این برجستگی‌ها باعث می‌شود تا لذت جنسی بیشتری تجربه شود، ولی در عین حال نیز ممکن است عوارض بیشتری داشته باشند. خارهای درشت آن‌ها باعث شده تا لقب کاندوم‌های فضایی نیز به آن‌ها داده شود. تحریک بیشتر مجرای رحم و در نتیجه احساس لذت بیشتر و رسیدن به ارگاسم بهتر در زنان و همچنین به دنبال آن لذت جنسی بالاتر در مردان از جمله مزایا مهم این محصولات است این نوع کاندوم مناسب افرادی که سن بالایی دارند، زنانی که زایمان‌های زیادی تجربه کرده و بنابراین دهانه واژن بزرگ‌تری دارند، افرادی که دیر ارضا می‌شوند و مواردی از این قبیل است.

البته نوع خطرناک کاندوم نیز به شمار می‌روند، زیرا عوارض زیادی به همراه دارند. زیرا باعث تخریب مجاری رحم در زنان شده و به دلیل سایش زیاد در این ناحیه، احتمال بروز مشکلاتی مانند عفونت، سوزش و … بالاتر می‌رود. در مواقعی ممکن است حتی باعث ایجاد زخم و در صورت نادیده گرفتن، عفونت در این ناحیه حساس شود. بنابراین بهتر است قبل از استفاده، در مورد عوارض این نوع محصولات نیز مطالعه داشته و در صورت تمایل به استفاده، تعداد دفعات را کاهش دهید.

کاندوم خاردار مناسب چه افرادی است؟

این کاندوم‌ها بنا به خاصیتی که دارند برای افراد زیر مناسب هستند:

  • زوج‌هایی که تمایل به بچه‌دار شدن ندارند و با استفاده از این کاندوم‌ها از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کتتد.
  • افرادی که دچار مشکلات و بیماری‌های مقاربتی در یکی از زوجین هستند و ایجاد رابطه جنسی باعث انتقال این بیماری‌ها می‌شود.
  • زوج‌هایی که می‌خواهند لذت بیشتری از رابطه جنسی خود ببرند. زیرا وجود این برجستگی‌ها و خارها باعث می‌شود تا تحریک جنسی بیشتر شده و در نتیجه احساس رضایت بیشتری ایجاد شود.
  • افرادی که دیر به ارگاسم می‌رسند و یا اینکه دچار سرد مزاجی هستند. این کاندوم‌ها باعث بالا رفتن میل جنسی و تحریک بیشتر در این افراد می‌شود.
  • آقایانی که دچار زودانزالی هستند، به دلیل وجود بنزوکائین در ترکیبات این کاندوم‌ها، زمان انزالشان طولانی‌تر می‌شود.

فواید کاندوم خاردار

فواید کاندوم خاردار چیست موضوعی است که در این قسمت به آن می‌پردازیم. کاندوم‌ها دارای مزایای زیادی هستند. استفاده از این نوع کاندوم‌ها، غیر از کاربردی که کاندوم‌های معمولی دارند مانند جلوگیری از بارداری ناخواسته شامل موارد دیگری نیز می‌شود. پیشگیری از انتقال بیماری‌هایی مانند ایدز، هپاتیت، سوزاک و سفلیس با استفاده از این نوع کاندوم‌ها انجام می‌شود. همچنین کاندوم خاردار به دلیل داشتن برجستگی و خارهای ریز و درشتی که در بدنه آن تعبیه شده است، باعث تحریک بیشتر مجرای رحم در زنان می‌شود و محیط واژن را برای برقراری رابطه جنسی باکیفیت فراهم می‌کند.

هرچه ارگاسم در زنان بهتر و بیشتر صورت گیرد، مردان نیز به همان نسبت لذت بیشتری از برقراری رابطه جنسی خود می‌برند. این کاندوم برای آقایانی که دچار زودانزالی هستند، بسیار مناسب است؛ زیرا در ترکیبات خود دارای ماده‌ای به نام بنزوکائین است که باعث تأخیر در انزال و جلوگیری از ارگاسم زودرس می‌گردد. جنس روکش سیلیکونی و لاتکس این محصولات باعث می‌شود تا به بافت رحم و واژن فشاری وارد نشود و این برای خانم‌هایی که به تازگی زایمان طبیعی داشته‌اند، مزیت بزرگی به شمار می‌رود.

عوارض کاندوم خاردار

با وجود این مزایا، باید بدانیم که عوارض کاندوم خاردار چیست؟ زیرا همه محصولات جنسی ممکن است برای افرادی مناسب نبوده و عارضه‌هایی را به دنبال داشته باشد. احتمال پارگی و سوراخ شدن کاندوم خاردار وجود دارد که این موضوع می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند بارداری و یا انتقال بیماری‌ها به هم شود. همچنین عارضه مشخصی که کاندوم خاردار دارد، احتمال سایش دهانه رحم و ایجاد سوزش ، خارش و عفونت در این ناحیه است. حتی ممکن است استفاده از کاندوم‌های خاردار باعث ایجاد زخم در دهانه رحم شوند، در این صورت محیط گرم و مرطوب این ناحیه باعث می‌شود تا احتمال ورود باکتری‌ها یا ویروس‌ها بیشتر شده و در نهایت عفونت در این قسمت ایجاد شود.

یکی دیگر از عوارض استفاده از کاندوم‌های خاردار، سردمزاجی و عدم احساس لذت بدون استفاده از این کاندوم‌ها است. اختلالات جنسی بخصوص در میان جوانان با استفاده از این کاندوم‌ها بیشتر است. بنابراین لازم است اشاره کنیم در صورتی که به هر دلیل از این محصولات استفاده می‌کنید، تعداد دفعات آن را کاهش دهید و سعی کنید از نوع ساده و معمولی آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید برای ایجاد هیجان بیشتر و تنوع در رابطه جنسی، استفاده از کاندوم‌های خاردار را نیز در رابطه جنسی خود لحاظ کنید.

کلام آخر

استفاده از کاندوم خاردار یکی از روش‌هایی است که برای احساس لذت بیشتر و نیز تحریک جنسی بالاتر در رابطه زناشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وجود خارها و برجستگی‌هایی که روی این نوع کاندوم‌ها وجود دارد، باعث می‌شود تا لذت جنسی بالاتری را تجربه کنید. از مزایای استفاده از کاندوم خاردار، حس لذت جنسی بیشتر بخصوص در خانم‌هایی که به تازگی زایمان طبیعی داشته‌اند، مردانی که دچار زودانزالی هستند، افراد میانسال و … هستند. از طرفی ممکن است استفاده از این نوع وسایل پیشگیری باعث بروز عوارضی نیز بشود.

عدم احساس لذت بدون استفاده از کاندوم، مشکلاتی در دهانه رحم در اثر سایش مداوم و ایجاد زخم، عفونت، خارش و سوزش در این ناحیه، پاره شدن کاندوم و ایجاد عوارض بعد از آن و …  از جمله این موارد هستند. بنابراین بهتر است برای استفاده از این نوع کاندوم‌ها، عوارض و فواید آن‌ها را در نظر بگیرید و در صورت تمایل به استفاده تعداد دفعات آن‌ها را کاهش دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *